• Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

  Za najważniejsze powody należy uznać to jak szybko przeprowadzany jest zabieg oraz, iż włosy są dzięki niemu usuwane na stałe. Ponadto nowoczesne technologie zastosowane w laserze Vectus pozwalają na wykonywanie zabiegów w pełni dopasowanych do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta, jak również do aktualnego poziomu melaniny w jego skórze. Sprawia to, że wyróżnia się on wysokim poziomem bezpieczeństwa. Laser Vectus nie powoduje naruszenia ciągłości skóry – jest więc metodą nieinwazyjną.

 • Czy w czasie zabiegu depilacji laserowej będę odczuwać ból?

  Zabieg z zastosowaniem lasera diodowego Vectus jest całkowicie bezbolesny i pacjenci mogą nastawić się na całkowity komfort. Podczas jego wykonywania nie dochodzi do wyrywania włosów, a do ich niszczenia z zastosowaniem wysokiej temperatury. Nie odczujemy jej jednak, gdyż w czasie zabiegu na naszą skórę oddziałuje specjalna głowica Advanced Contact Cooling, która dokonuje optymalnego dla naszej skóry schłodzenia zarówno przed impulsem, w czasie jego trwania jak i po nim. Pozytywnie wpływa to na poziom efektywności zabiegu i skrócenie jego czasu do niezbędnego minimum. Pacjent nie odczuwa najmniejszego bólu.

 • Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserem Vectus?

  Firma Polomar Medical Technologies wdrożyła innowacyjne urządzenie, które umożliwia pozbycie się zbędnego owłosienia na stałe. Laser Vectus jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym urządzeniem tego rodzaju na rynku. Jest uważany za najlepszy na świcie, uzyskał pozytywną rekomendację Amerykańskiej Agencji do Spraw Żywienia i Leków (FDA). Jednocześnie laser diodowy Vectus stanowi obecnie najbezpieczniejszą na rynku metodę depilacji, gdyż na bieżąco kontroluje poziom melaniny w skórze dzięki specjalnej głowicy.

 • Czy efekty uzyskane w wyniku zabiegu są trwałe i włosy znikną na zawsze?

  Przeprowadzenie serii zabiegów (4-6 spotkań) pozwala na stałe usunąć 95% owłosienia z konkretnej partii ciała. Laser doprowadza do całkowitego zniszczenia włosów, przez co nie ma możliwości ich odrośnięcia. Pozostałe 5% to włosy, które mogą ale nie muszą pojawić się po upływie pewnego czasu, np. w sytuacji gdy w czasie zabiegu były one w fazie uśpienia i poziom melaniny był zbyt niski aby zostały usunięte. Pojawienie się niewielkiej ilości włosów może mieć miejsce również na skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej, np. w czasie ciąży, przekwitania czy chorób endokrynologicznych. Wówczas aby efekty były całkowicie trwałe zaleca się od czasu do czasu wykonywanie jednego zabiegu, którego zadaniem będzie podtrzymywanie rezultatów.

 • Czy depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosów z każdej części ciała?

  Laser diodowy Vectus został przygotowany do usuwania owłosienia z każdej partii ciała. Specjalista wykorzystuje zmienne głowice, o różnej wielkości, w zależności od tego skąd będzie usuwał włoski. Zabieg jest całkowicie bezpieczny niezależnie od lokalizacji ciała – nogi, pachy, górna warga czy głębokie bikini. Wykazuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem, czego potwierdzeniem jest certyfikat wydany przez FDA.

 • Czy zastosowanie depilacji laserowej spowoduje zniszczenie skóry?

  Absolutnie nie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się podrażnienie oraz okresowe zaczerwienienie. Niekiedy po zakończeniu procedury widoczna jest niewielka opuchlizna. Wszystkie te objawy znikają jedna w ciągu kilku godzin, najdalej kilku dni.

 • Ile czasu potrzeba na wykonanie zabiegu depilacji laserowej?

  Laser diodowy Vectus stanowi zdecydowanie najszybsze urządzenie do przeprowadzania depilacji laserowej na świecie. Specjalista, który zajmuje się wykonywaniem zabiegu może korzystać z dwóch wymiennych głowic. Do małych partii ciała głowicy o wymiarach  12×12 mm, zaś do większych obszarów głowicy o wymiarach 23×38 mm. Tą drugą usuwa się owłosienie np. z nóg czy męskich pleców. Zabieg usunięcia wąsika pochłonie 1-2 minuty, włosy pod pachami usuniemy w około 5 minut, plecy pochłoną około 10 minut. Najwięcej czasu potrzeba na obie nogi –  to około 30 minut.