Laser diodowy Vectus w porównaniu do innych laserów na rynku

Zastosowanie metody depilacji laserowej z zastosowaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus jest dla pacjenta gwarancją pełnego zadowolenia z przeprowadzonego zabiegu już zaledwie po kilku sesjach. Procedura jest jednocześnie wysoce komfortowa i nie powoduje jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Laser Vectus jest wydajniejszy, szybszy, jak również zdecydowanie bezpieczniejszy od nadal dostępnych tańszych metod depilacji laserowej bądź urządzeń działających w technologii intensywnie pulsującego światła.

Laser diodowy Vectus firmy Palomar Technologies został w pełni opracowany przez naukowców pracujących na Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych. Od samego początku ich celem była odpowiedź na oczekiwania rynku i stworzenie urządzenia, które stanie się niekwestionowanym liderem. Naukowcy oraz inżynierowie poświęcili 10 lat pracy nad udoskonalaniem osiągów aparatury oraz maksymalizowaniem komfortu pacjentów. Owoc ich pracy z pewnością na długo pozostanie numerem jeden w tej dziedzinie jeszcze przez długie lata.

Czym wyróżnia się laser Vectus?

Pierwszym elementem, który wyróżnia laser Vectus na tle konkurencji są jego najwyższe na świecie parametry technologiczne. Oznacza to zdecydowanie najlepszy poziom wydajności. W ten sposób możliwe stało się skrócenia czasu usuwania zbędnego owłosienia do minimum. Większość zabiegów można przeprowadzić w kilka lub kilkanaście minut, a np. depilacja pach zajmuje 5 minut.

Innowacyjna, opatentowana technologia Photon Recycling umożliwia znaczne ograniczenie liczby zabiegów w stosunku do konkurencji. W głowicy lasera Vectus zamontowany jest system specjalnych, niewielkich luster, które umożliwiają ponowne wykorzystanie energii światła, która już odbiła się od skóry. Dzięki temu oszczędzana jest energia lasera i w czasie jednego zabiegu usuwa się zdecydowanie więcej włosów. Niektóre ustawienia umożliwiają wykorzystanie nawet 80% energii, która już wcześniej znalazła się na skórze.

Jednakże za najbardziej wyróżniający element lasera Vectus na tle konkurencji uznać należy innowacyjny, opatentowany czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze Skintel.  Jest to zdecydowanie jeden z najsilniej zaawansowanych technologicznie elementów. Gwarantuje on najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu, zdecydowanie zostawiając konkurencję w tyle. Czytnik na bieżąco, w czasie rzeczywistym dokonuje pomiarów poziomu aktywnej melaniny w skórze i na podstawie wyników określa odpowiednie parametry zabiegu. Pozawala to na niemal całkowite wykluczenie ryzyka błędu ludzkiego.

Zobacz film producenta – porównanie pracy dwóch urządzeń:

Szybko i bezboleśnie, czyli nowocześnie!

W laserze diodowym Vectus zastosowano jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie, które z kolei sprawia, że przeprowadzenie zabiegu jest dla pacjenta w pełni komfortowe i bezbolesne, mowa tu o systemie Advanced Contact Cooling. Opiera się on na głowicy chłodzącej, która w spersonalizowany sposób dobiera poziom chłodzenia do odczuwania bólu przez daną osobę. Powierzchnia poddawana zabiegowi jest chłodzona przed, w trakcie i po impulsie, co całkowicie eliminuje nieprzyjemne odczucia. Starsze urządzenia chłodziły przed i po impulsie, co sprawiało, że ból mógł być odczuwalny.

Wysoki poziom wydajności pozwala również na znaczne zaoszczędzenie czasu. Zabiegi depilacji laserem Vectus trwają zwykle kilka minut. Najdłuższą procedurą jest usunięcie owłosienia z całych nóg, co pochłonie około 30 minut.  W starszych urządzeniach potrzebne było aż 3 godziny. Dodatkową zaletą jest, że laser Vectus potrafi usunąć również jasne oraz rude włosy, podczas gdy wcześniejsze rozwiązania umożliwiały jedynie pozbycie się ciemnych oraz grubych.

Przed i po depilacji laserowej VECTUS