O czym należy wiedzieć przed i po depilacji laserowej?

Przeprowadzenie zabiegu z zastosowaniem lasera Vectus zajmuje niewiele czasu i jest całkowicie bezbolesne. Istotne jest jednak wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz właściwe postępowanie po jego odbyciu. Pomoże to w osiągnięciu maksymalnie zadowalających efektów depilacji i zapobiegnie nawrotom pojawiania się owłosienia.

Urządzenie jakim jest laser diodowy Vectus, oparte zostało na najnowocześniejszej technologii, która umożliwia indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu do konkretnego pacjenta. Innowacyjna głowica przeprowadza wnikliwą analizę barwy włosa, jego grubości, jak również fototypu skóry oraz gęstości owłosienia na obszarze ciała, który ma zostać poddany zabiegowi. Dane są gromadzone oraz przetwarzane za pomocą czytnika o nazwie Skintel, który posiada zdolność rzeczywistego pomiaru aktywnej melaniny w skórze. Pozwala to na ograniczenie do 0 ryzyka wystąpienia poparzenia w wyniku zabiegu. Jednak konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

 1. Rejestracja – umówienie wizyty – zadzwoń pod numer telefonu 58 506 64 94, do recepcji.
  W czasie rozmowy poinformuj o:
  – przewlekłych chorobach na jakie cierpisz,
  – przyjmowanych lekach, suplementach, odżywkach.
 2. Rejestratorka odbędzie natychmiastową konsultację z lekarzem i poinformuje czy istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu.
 3. O tym należy pamiętać! – w czasie pierwszej rozmowy telefonicznej konieczne jest zwrócenie uwagi na takie aspekty jak: ciąża, świeża opalenizna, epilepsja, przerwana ciągłość naskórka, terapia retinoidami (witamina A), przyjmowanie leków/ziół fotouczulających, łuszczyca, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, przebarwienia, bielactwo, cukrzyca, infekcje skórne, bliznowce, świeże zabiegi chirurgiczne, rozrusznik serca.
 4. Wizyta kwalifikacyjna – w czasie jej trwania specjalista z Clinica Cosmetologica dokonuje dokładnego sprawdzenia stanu skóry. Jeśli zauważy jakąkolwiek niepokojącą zmianę na skórze skieruje pacjenta na bezpłatną konsultację ze specjalistą dermatologiem w Clinica Dermatologica w gdańskiej lokalizacji.
 5. Jeśli pozytywnie przejdziemy kwalifikację do zabiegu należy zgłosić się do Clinica Cosmetologica w wyznaczonym terminie z umytą skórą, na której nie znajdują się żadne kosmetyki – nawet antyperspirant. Jeśli nie istnieją przeciwwskazania zabieg depilacji wykonywany jest NATYCHMIASTOWO.
 6. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona.
 7. Przez 4 tygodnie poprzedzające zabieg zakazane jest usuwanie włosów z zastosowaniem pęsety, wosku lub depilatora.
 8. Jeśli na skórze znajduje się świeża opalenizna, konieczne jest odczekanie do momentu jej ustąpienia – nawet okres 4 tygodni.
 9. Skóra nie powinna być podrażniona ani wysuszona – niezbędne jest dopilnowanie tego.
 10. W trakcie miesiąca poprzedzającego depilacje zakazane jest również stosowanie kremów do depilacji.
 11. Jeśli przyjmowaliśmy lub przyjmujemy antybiotyki koniecznością jest odczekanie co najmniej 2 tygodni.
 12. 3 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy wszelkie zioła oraz herbatki o działaniu wyszczuplającym (dziurawiec, nagietek).
 13. Tydzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od zabiegu kosmetycznego oczyszczania twarzy.
 14. Tydzień przez zabiegiem zakazane jest złuszczanie skóry z zastosowaniem kremów, leków lub peelingów.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

 1. Na podrażnionej po zabiegu skórze nie stosujemy żadnych kosmetyków, w których składzie występuje spirytus. Wskazane jest równocześnie unikanie mydła.
 2. Zaczerwienienie, podrażnienie i ewentualna opuchlizna, które pojawią się na skórze bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku godzin lub najdalej kilku dni.
 3. Bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi depilacji laserowej konieczne jest unikanie gorących kąpieli, korzystania z basenu oraz sauny.
 4. Jeśli depilowaną okolicą ciała były pachy zakazane jest stosowanie antyperspirantów do momentu aż ustąpią objawy podrażnienia.
 5. Przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu zakazane jest opalanie. Jeśli fragment ciała, który był depilowany będzie wystawiony na działanie słońca, bezpieczne będzie stosowanie preparatów z wysokimi filtrami słonecznymi 50+.
 6. Zaleca się korzystanie z kosmetyków o właściwościach łagodzenia podrażnień: Bepanthen czy Phantenol.
 7. Kolejne zabiegi z serii wykonywane są co 4-12 tygodni i w tym czasie zakazane jest wyrywanie włosów.
 8. Kosmetyki, leki o działaniu złuszczającym, leki oraz zioła o działaniu światło uczulającym nie powinny być stosowane przez co najmniej 2 tygodnie po poddaniu się zabiegowi.

Cennik - depilacja laserem Vectus w Gdańsku