Męska depilacja

W różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych coraz mniej niezwykłym widokiem są panowie. Jeszcze niedawno były one jedynie damską domeną, a mężczyźni koncentrowali się na usuwaniu owłosienia poprzez golenie z twarzy. Jednak tendencja ta uległa znaczącej zmianie i obecnie chętnie poddają się depilacji innych partii ciała.

Na chwilę obecną możemy już stwierdzić, że widok mężczyzny, który poddaje się zabiegowi depilacji wybranej partii ciała nie stanowi niczego niezwykłego. Jeszcze do niedawna, jedynymi grupami panów, którzy poddawali się takim zabiegom byli zawodowi kolarze lub pływacy, dla których istotny jest każdy najmniejszy element, który może wpływać na opływowość ciała w trakcie zawodów.

Clinica Cosmetologica w Gdyni przeprowadza zabiegi depilacji laserowej również u mężczyzn!

Jakie partie ciała depilują mężczyźni?

Trendy kulturowe ewoluują, zmienia się postrzeganie atrakcyjności również w odniesieniu do panów. Coraz więcej z nich zdaje sobie sprawę, że nadmierna ilość owłosienia, w różnych partiach ciała może negatywnie wpływać na estetykę ich wyglądu. Coraz lepiej widoczny jest postępujący metroseksualizm, pojawia się również rodzaj społecznej presji, która powoduje niejako nakaz wprowadzania zmian w swoich przyzwyczajeniach i dotychczasowej mentalności obrośniętego włosami neandertalskiego mężczyzny. Coraz częściej również kobiety chętniej wybierają partnerów, którzy nie posiadają zbędnego owłosienia.

Dla wielu mężczyzn trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z zastosowaniem depilacji laserowej staje się opcją wygodną i chętnie wybieraną. Za najpowszechniejsze uznaje się obecnie depilacje torsu lub pach. Wysoką popularnością cieszy się również usuwanie zbędnego owłosienia z pleców. Panowie, którzy poddali się laserowemu zabiegowi depilacji aparaturą Vectus, z czasem zauważają jej dodatkowe walory poza aspektem estetycznym. Chociażby w porze letniej okazuje się, że zdecydowanie łatwiej i skutecznie mogą dbać o higienę. Zmniejsza się bowiem poziom potliwości i ograniczeniu ulega nieprzyjemny zapach. Rosnące zainteresowanie rozwija się również w kwestii usuwania niechcianych włosków z pośladków oraz okolic intymnych.

Zalety męskiej depilacji

Na chwilę obecną większość panów decydujących się na laserową depilację kieruje efektami estetycznymi i swoją psychiką, gdyż pozwoli im to w lepszym zaakceptowaniu siebie i w poprawie kontaktów społecznych. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko panująca moda oraz oczekiwania innych ludzi i całego społeczeństwa stanowią czynnik przemawiający za przeprowadzeniem zabiegu laserem diodowym Vectus w Clinica Cosmetologica Gdynia. Nie bez znaczenia pozostaje również higiena. Usunięcie włosów chociażby spod pach sprawi, że zmniejszy się poziom potliwości i nieprzyjemny zapach, gdyż cząsteczki potu osadzają się właśnie na włosach. Poza tym aplikacja antyperspirantu i utrzymanie jego działania na skórze będą zdecydowanie łatwiejsze.

Zabieg depilacji laserowej Vectus w Clinica Cosmetologica Gdynia jest bardzo szybki, całkowicie bezbolesny i wysoce efektywny, co również silnie przemawia za jego przeprowadzaniem. Już kilka godzin po wyjściu z gabinetu na skórze nie będzie najmniejszych śladów po zaczerwienieniu.

Darmowa konsultacja Dermatologa