Laser depilacyjny Palomar VectusClinica Cosmetologica w Gdyni jest obecnie wyposażona w najnowocześniejszy na świecie Laser diodowy Palomar Vectus.

Jest to urządzenie zdecydowanie najwyższej jakości, pozostające niedoścignione dla konkurencji. Zapewnia wysoki poziom skuteczności, szybkość działania, komfort pacjentów, jak również co bardzo istotne w zabiegach depilacji laserowej ponadprzeciętny pułap bezpieczeństwa.

Naukowcy z Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych poświęcili lata swojej pracy na opracowanie i testowanie tego urządzenia. W rezultacie postał VECTUS, czyli laser diodowy służący do usuwania zbędnego owłosienia, wyróżniający się długością fali 810 nm.

Jak działa laser diodowy Vectus dostępny w Clinica Cosmetologica w Gdyni?

Funkcjonalność działania lasera oparta została na zasadzie fototermolizy selektywnej. Oznacza to, że światło, które wytwarzane jest przez głowicę urządzenia przenika do skóry, tam z kolei pochłaniane jest przez łodygę włosa, a dokładnie przez występującą w niej aktywną melaninę. Konsekwencją oddziaływania takiego rozgrzania jest zniszczenie komórek macierzystych w obrębie mieszków włosowych co doprowadza do ich niszczenia, jednocześnie uniemożliwiając zregenerowanie się.

Konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Wynika to z faktu, iż włosy rosną w różnym tempie i w czasie gdy oddziałujemy na nie za pomocą lasera część mieszków włosowych pozostaje w uśpieniu, czego konsekwencją jest niewielka ilość zawartej w nich melaniny i brak możliwości zniszczenia. W kolejnych zabiegach, gdy następne włosy przejdą do kolejnej fazy wzrostu możliwe będzie ich trwałe usunięcie. Takie postępowanie pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku zabiegu na poziomie 95% skuteczności. Jeśli nawet dochodzi do odrastania jakichś włosów są one bardzo jasne i cienkie, więc właściwie pozostają niewidoczne.

Wyróżniające elementy budowy lasera Vectus

W budowie lasera diodowego Vectus inżynierowie i projektanci zastosowani najnowocześniejsze i z pewnością niebanalne rozwiązania technologiczne. Jednym z jego najważniejszych elementów jest czytnik Skintel. Jest to urządzenie, które samodzielnie dokonuje pomiaru poziomu aktywnej melaniny w skórze i dobiera parametry przeprowadzenia zabiegu do konkretnego pacjenta. Specjalista przykłada czytnik w miejsce na ciele, na którym ma być wykonany zabieg depilacji laserowej. Urządzenie w inteligentny sposób gromadzi oraz przetwarza dane i samodzielnie przygotowuje aparaturę do wykorzystania optymalnego dla poziomu melaniny natężenia lasera. Takie działanie urządzenia daje możliwość zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, gdyż funkcjonowanie lasera koryguje się przed każdym zabiegiem, zmniejszane jest ryzyko pomyłki, a cała procedura będzie w pełni efektywna i zadowalająca dla pacjenta.

Kolejną nowinką technologiczną wykorzystaną w laserze Vectus jest Photon Recycling, która daje możliwość wykorzystywania światła, które odbijane jest od skóry. W głowicy urządzenia, która prowadzona jest po skórze występują wbudowane elementy lustrzane, od powierzchni których może się ono odbijać. Daje to możliwość kierunkowego wykorzystania impulsów bez ponoszenia strat energetycznych.

Nowoczesne zabiegi upiększające, w tym również depilacji, muszą koncentrować się w dużej mierze na komforcie pacjentów, i taki właśnie jest ten wykorzystujący laser diodowy Vectus. Głowica urządzenia jest wyposażona w innowacyjny system chłodzący Advanced Contact Cooling. U jej zwieńczenia znajduje się szkło szafirowe, które posiada chłodzące oddziaływanie na skórę. Sprawia, to że ustępuje uczucie dyskomfortu, a cała procedura jest zdecydowanie bardziej przyjemna dla pacjenta.

Zobacz, jak wygląda zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa Twarzy

Depilacja laserowa szyi i karki

Depilacja laserowa ręce

Depilacja laserowa pleców

Depilacja laserowa brzucha

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa – pośladki

Depilacja laserowa – nogi

Przygotowanie do depilacji laserem Vectus