Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia z zastosowaniem lasera diodowego Vectus jest szybki i skuteczny. W przypadku niektórych partii ciała na całkowitą depilację potrzeba zaledwie kilku minut. Wynika to z zastosowanych innowacji, które są jednocześnie gwarantem bezpieczeństwa dla każdego pacjenta.

Długość fali w laserze diodowym Vectus została odpowiednio dobrana przez naukowców z Harvard Uniwersity, i wynosi 810 nm. Specjaliści uczestniczący w pracy nad urządzeniem są jednocześnie gwarantem najwyższej jakości technologii. Działanie urządzenia oparte zostało o rzeczywisty pomiar poziomu melaniny w skórze, co pozwala na indywidualne dopasowywanie parametrów zabiegu do każdego pacjenta.

Jak działa laser Vectus?

Światło, które emituje laser jest pochłaniane przez znajdujący się we włosie barwnik, konsekwencją tego jest jego całkowite zniszczenie w wyniku wytworzenia odpowiednio wysokiej temperatury. Laser Vectus został wyposażony w zaawansowane i innowacyjne systemy, które zajmują się dobieraniem jej odpowiedniego poziomu.

W pierwszej kolejności opatentowana technologia czytnika Skintel dokonuje pomiaru poziomu melaniny w skórze, analizując jego wysokość ustala odpowiednią moc dla zabiegu. Kosmetolog bezpośrednio przed depilacją przykłada czytnik w miejsce na skórze, z którego będzie usuwane zbędne owłosienie.

Dzięki indywidualnemu dopasowywaniu parametrów zabiegu sprawiamy, że staje się on maksymalnie efektywny. Znika również jakiekolwiek zagrożenie, gdyż personalizacja zabiegu powoduje, że ryzyko jest jedynie teoretyczne.

Zabieg może być przeprowadzany na różnych partiach ciała i od jej rozległości uzależniona jest wielkość głowicy jaka zostanie użyta. Przykładowo do depilacji pleców czy nóg specjalista zastosuje większą głowicę, która pozwoli na osiągnięcie świetnych efektów przy możliwie krótkim czasie trwania zabiegu. Do lokalizacji bardziej precyzyjnych, jak np. depilacja wąsika stosuje się mniejszą głowicę. Za pośrednictwem tego instrumentu wiązki światła przekazywane są do skóry, a następnie od niej odbijane i wykorzystywane ponownie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, gdyż przez cały czas wykorzystuje kontaktowe chłodzenie, które zapewnia całkowity komfort pacjenta.

Przebieg zabiegu laserem diodowym Vectus

Zabieg depilacji laserowej, laserem diodowym Vectus jest niezwykle krótki. Pochłania najczęściej zaledwie kilka minut, w przypadku mniejszych partii ciała, zaś zbędne owłosienie z obydwu nóg zostanie w pełni usunięte w ciągu około 30 minut. Przed zgłoszeniem się do kliniki w celu wykonania zabiegu należy się ogolić, dokładnie umyć i nie stosować jakichkolwiek kosmetyków. Zakazane jest również opalanie, jeśli skóra jest świeżo opalona konieczne będzie odczekanie nawet 4 tygodni. Przez cały miesiąc przed poddaniem się zabiegowi nie należy wyrywać włosów z zastosowaniem ani pęsety, ani wosku, gdy może to zmniejszyć poziom skuteczności zabiegu i wywołać konieczność jego powtórzenia. W tygodniu poprzedzającym zabieg nie stosujemy także kremów do depilacji.

Pacjent po zgłoszeniu się na zabieg zostanie odpowiednio, wygodnie ułożony, aby specjalista kosmetolog miał odpowiedni dostęp do depilowanej powierzchni ciała, w przypadku np. nóg konieczna będzie współpraca i zmienianie ułożenia ciała. Zabieg jest przeprowadzany szybko i całkowicie bezboleśnie. Po jego zakończeniu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, podrażnienie czy opuchlizna, które ustępują w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. Dla ich złagodzenia można stosować maści np. Bepanthen.

Zakazane przed zabiegiem depilacji laserowej:

  • stosowanie antybiotyków oraz innych leków, które mogą wywołać alergiczną reakcję na słońce,
  • stosowanie leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym przez co najmniej tydzień przed zabiegiem,
  • stosowanie herbatek odchudzających i ziołowych,
  • przyjmowanie nagietka oraz dziurawca,
  • stosowanie kremów z isotretinoiną, retinolem oraz wysokimi stężeniami kwasów owocowych.

Cennik - depilacja laserem Vectus w Gdańsku